۱۳۹۸-۰۲-۱۲

پیام معاون علمی آستان قدس به مناسبت روز معلم

بسمه تعالی

معلمی شغل انبیا است. امام خمینی (ره)

همکاران گرامی و معلمان بزرگوار دانشگاه و حوزه، روز معلم که یادآور خاطره و مجاهدت های بزرگ معلم انقلاب اسلامی، استاد شهید مرتضی مطهری می باشد بر همه شما عزیزان مبارک باشد. بدون شک نقش اساتید متدین و انقلابی دانشگاه ها و حوزه های علمیه در روشنگری مواضع انقلاب و تحکیم ایمان و باور عمومی، بخصوص دانشجویان و طلاب نقشی بی بدیل و بدون جایگزین می باشد. هم اکنون انقلاب اسلامی با عبور افتخارآمیز از چهل سالگی خود و ورود به چله دوم عمر پربرکت خود بیش از پیش نیازمند حضور و تلاش های مجاهدانه شما می باشد. توطئه ها و دشمنی های استکبار جهانی در ایجاد انواع موانع و محدودیت ها گوناگون صرفا با حضور آگاهانه همه اقشار ملت در صحنه و بطور خاص شما فرهیختگان عزیز خنثی خواهد شد و در مقابل تبدیل به فرصت های عظیم برای رشد و شکوفایی کشور خواهد شد.

مقام معظم رهبری می فرمایند: "معلم دانش مى‌آموزد، تفکّر مى‌آموزد، اخلاق و رفتار هم مى‌آموزد"، این امر بیان کننده عظمت شان و جایگاه معلم در جمهوری اسلامی ایران می باشد. از این   رو انتظار این است که اساتید محترم حوزه و دانشگاه به عنوان معلمین جامعه با کسب هرچه بیشتر شایستگی های علمی و معنوی نقش ویژه خود را در گام دوم انقلاب که اولین توصیه آن گسترش و تعمیق هرچه بیشتر علم و پژوهش برای دستیابی به مرجعیت علمی و برپایی تمدن بزرگ اسلامی است بخوبی ایفا نمایند.

آستان قدس رضوی از گذشته با ایجاد دو دانشگاه و یک بنیاد پژوهش های اسلامی پایبندی و ارادت خود را به ساحت علم و بطور خاص علوم برخاسته از آموزه های اسلامی و رضوی نشان داده و در آینده هم بر ارتقای کمی وکیفی آن با استفاده از ظرفیت های داخلی و توانمندی های ملی و بین المللی بر محور وجود ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا علیه السلام برای پیشرفت همه جانبه مبتنی بر علوم و فناوری های پیشرفته در جهت تحقق مرجعیت علمی و برپایی تمدن نوین اسلامی ادامه خواهد داد. تحقق این امر جز به وجود شما اساتید شریف و بزرگوار که متعهد و پایبند به ارزش های الهی و انقلابی هستید امکان پذیر نخواهد بود. همه ما برای تحقق این اهداف مقدس به استاد شهید اقتدا کرده و با تمام وجود و با اخلاص کامل بر مجاهدت های خود خواهیم افزود.

مجددا با بزرگداشت یاد و خاطره استاد شهید انقلاب حضرت آیت الله مرتضی مطهری (ره) این روز را به شما تبریک گفته و از خداوند متعال برای شما معلمین عزیز حوزه و دانشگاه آرزوی سعادتمندی و موفقیت روز افزون دارم.

معاون علمی آستان قدس رضوی

محمد مهدی نژادنوری

 

 

 

برچسب‌ها

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود