۱۳۹۸-۰۲-۰۴
استاد دانشگاه کالیفرنیای آمریکا:

استفاده از دستگاه اندوبرونشیال EBUS به تشخیص قطعی توده‌های ریوی کمک می‌کند

استاد دانشگاه کالیفرنیای آمریکا گفت:استفاده از دستگاه اندوبرونشیال EBUS به تشخیص قطعی توده‌های ریوی کمک می‌کند.

به گزارش آستان‌نیوز، دکتر محسن داوودی در حاشیه بهره‌برداری از تنها دستگاه اندوبرونشیال EBUS شرق کشور در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد ضمن آموزش کار با این دستگاه به بیش از 30 متخصص و فوق تخصص ریه عنوان کرد: تکنیک اندوسونوگرافی از ریه با استفاده از دستگاه اندوبرونشیال EBUS روشی دقیق برای نمونه‌برداری از غدد لنفاوی ریه و نواحی پیرامونی مجاری هوایی است.
وی افزود: این روش اصلی و محوری به تشخیص دقیق و مرحله‌بندی شدن سرطان‌های قفسه سینه کمک شایانی می‌کند.
این متخصص ایرانی مقیم آمریکا اظهار کرد: در حقیقت با بهره‌گیری از این روش، سرطان ریه و سایر سرطان‌های قفسه سینه قابل تشخیص سریع، آسان و قطعی است که در نهایت، در انتخاب روش درمانی صحیح بسیار مؤثر خواهد بود و کمک خواهد کرد تا برنامه‌ریزی‌های درمانی برای جلوگیری از پیشرفت سرطان با حدس توأم نبوده و با قطعیت کافی همراه باشد.
دکتر داوودی تصریح کرد: در کشورهای غربی این روش به عنوان تنها روش استانداردی مطرح است که برای شناسایی توده‌های ریوی به کار گرفته می‌شود و روش‌های دیگر قدیمی و منقضی شده محسوب می‌شود.
وی گفت: این دستگاه پیشرفته غیر از بیمارستان رضوی در چند مرکز دیگر ایران موجود است اما در بیمارستان رضوی با وجود متخصصان مجرب، فعالیت این مرکز می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات ریوی مراجعه‌کنندگان باشد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود