۱۳۹۸-۰۲-۰۴
با حضور استاد ایرانی دانشگاه آخن آلمان،

هفدهمین عمل پیشرفته تاوی در بیمارستان رضوی با موفقیت انجام شد

هفدهمین عمل پیشرفته تاوی با حضور استاد ایرانی دانشگاه آخن آلمان در بیمارستان رضوی با موفقیت انجام شد.

دکتر محمود شبستری مدیر گروه قلب بیمارستان رضوی در گفت‌وگو با آستان‌نیوز، در این باره گفت: عمل تاوی، تعويض دريچه آئورت قلب به روش بسته است که یک عمل کمتر تهاجمی محسوب می‌شود و ضمن عارضه کمتر، روند بهبود بیمار در آن بسیار کوتاه تر از جراحی قلب باز است و در این عمل، تعويض تمامى دريچه‌هاى قلب كه منتخب برای جراحی قلب باز هستند، به روش بسته(اینترویشن) و از طریق شریان کشاله ران انجام می‌شود.
وی عنوان کرد: در رویکردهای جدیدی که در بیمارستان رضوی از حدود 3 سال پیش آغاز شد، هدف را بر این اساس گذاشته‌ایم که در همه حیطه‌های پزشکی جدید و نوظهور، آخرین روش‌ها و تکنیک‌های درمانی را وارد کرده و خود را با دستآوردهای نوین پزشکی در دنیا تطبیق دهیم که عمل تاوی یکی از آن‌هاست.
دکتر شبستری افزود: ماهیانه حدود 100 جراحی قلب و حدود 400 عمل بالون و استنت‌گذاری در بیمارستان رضوی انجام می‌شود که برخی از آن‌ها بسیار پیشرفته و پیچیده هستند.
مدیر گروه قلب و عروق بیمارستان رضوی اظهار کرد: بسیاری از بیماران از سایر استان‌های کشور به این مرکز درمانی مراجعه کرده و حدود 10 درصد از مراجعه‌کنندگان غیرایرانی که روزانه به این مرکز مراجعه می‌کنند، متقاضی دریافت درمان در حوزه مشکلات قلبی و عروقی هستند.
استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: علاوه‌بر مراجعه‌کنندگانی از کشورهای افغانستان، عراق، کشورهای همسایه شمال کشور و کشورهای حوزه خلیج فارس، تعداد قابل توجهی از ایرانیان مقیم کشورهای اروپایی برای ادامه معالجات خود به‌ویژه در حوزه قلب و عروق بیمارستان رضوی را انتخاب می‌کنند.
گفتنی است، دکتر شهرام لطفی استاد ایرانی دانشگاه آخن آلمان، مدیر تیم هفدهمین عمل تاوی بیمارستان رضوی بوده است.

منبع
بیمارستان رضوی

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود