۱۳۹۸-۰۷-۰۷

پیشنهاد ساخت پارک موضوعی آسمان رضوی در شهرک علم و نوآوری عالم آل محمد (ص)

پیشنهاد ساخت پارک موضوعی آسمان رضوی در شهرک علم و نوآوری عالم آل محمد (ص)  

به نقل از پرتال معاونت علمی، د
در نشست مشترک استاندار خراسان رضوی و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حضور مسئولین معاونت علمی آستان قدس رضوی، موضوع احداث پارک موضوعی آسمان رضوی در محل شهرک علم و نوآوری عالم آل محمد(ص) مورد طرح و بررسی قرار گرفت.
رئیس سازمان فضایی کشور و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به رشد بیش از 139 درصدی اقتصاد حوزه فضایی در کشور و رشد بیش از 6.5 برابر متوسط اقتصاد دنیا در یک دهه گذشته بیان کرد که دغدغه ما توسعه خراسان رضوی و هدف ما تبیین اقتصاد فضا برای افراد اخلاق، کارآفرینان، دانشگاهیان و مدیران استان است.
دکتر براری ادامه داد: مقام معظم رهبری تاکید داشتند که اگر نتوانیم فناوری های پیشرفته را مدیریت بکنیم، آنگاه عدم استفاده از این فناوری ها منجر به استعمارزدگی می¬شود، لذا هدف ما این است که امکان سنجی کنیم تا این تکنولوژی در خراسان رضوی نقشی مهم ایفا و تاثیرگذار باشد. ایشان با اشاره به اینکه مهم ترین دغدغه دولت تسهیل گری برای ورود سرمایه گزار به بخش فضایی است، افزود: بنا داریم تا در دو حوزه توسعه اقتصادی و توسعه فرهنگی استان خراسان رضوی گام برداریم.
دکتر براری با بیان اینکه امروزه پارک های گردشگری علمی بسیاری در دنیا شکل گرفته است، اظهار کرد: پارک های فضایی با تم های مختلف می تواند به ارتقاء و پیشرفت جامعه انجامد، لذا بنا داریم تا با همکاری استاندار خراسان رضوی و آستان قدس رضوی یک پارک فضایی منحصر به فرد در خراسان رضوی ایجاد کنیم.
استاندار خراسان رضوی نیز در این زمینه بیان کردند که اگر واقعا داده های فضایی می توانند به اقتصاد و توسعه استان خراسان رضوی کمک کنند، به طور جدی آمادگی داریم تا همکاری های لازم را در این زمینه داشته باشیم. ایشان با اشاره به اینکه معین های اقتصاد مقاومتی استان از روستاها مبنای کار خود را آغاز کرده اند، بیان کرد: معین های اقتصاد مقاومتی که در چارچوب طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی فعالیت می کنند، ظرفیت فوق العاده ای را برای توسعه استان به شمار می آیند و لذا اقدام ما پشتیبانی، نظارت، کنترل و حمایت از این معین ها است.
همچنین دکتر دوستی سرپرست شهرک علم و نوآوری عالم آل محمد(ص) در این خصوص گفت : با توجه به اهمیت موضوع و نقش موثری که احداث پارک های نوین نظیر پارک موضوعی آسمان رضوی می تواند در توسعه علم و فرهنگ و تمدن رضوی داشته باشد، شهرک علم و نوآوری عالم آل محمد(ص) ضمن همراهی با سازمان فضایی کشور آمادگی خود را برای مشارکت های مشابه با سایر بخش ها دولتی و خصوصی اعلام می نماید.

لازم به ذکر است در این نشست در سالن جلسات استانداری خراسان و با حضور مدیرانی از پارک علم و فناوری، جهاد کشاورزی ، استانداری، آستان قدس در تاریخ 3 مهر ماه برگزار گردید.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود