۱۳۹۸-۰۷-۰۶

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین شهرك علم و نوآوري عالم آل محمد(ع) و مركز بانوان و امور خانواده آستان قدس رضوی منعقد شد.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین شهرك علم و نوآوري عالم آل محمد(ع) و مركز بانوان و امور خانواده آستان قدس رضوی منعقد شد.

به گزارش پرتال معاونت علمی، این تفاهم‌نامه صبح امروز با حضور محمدرضا دوستی؛ رئیس شهرک علم و نوآوری عالم آل محمد(ع) و فاطمه دژبرد؛ سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی امضاء شد.
در این جلسه که در محل مركز بانوان و امور خانواده آستان قدس رضوی برگزار شد، محمدرضا دوستی با بیان اینکه مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی یک مجموعه پرکار در عرصه‌های مختلف است، گفت: این تفاهم نامه به منظور هم افزایی، همکاری، تعامل هر چه بیشتر و استفاده از ظرفیت‌های طرفین در پیشبرد امور رویداد کارآفرینی ریحانه طراحی شده است.
رییس شهرک علم و نوآوری عالم آل محمد(ع) گفت: رسیدگی به امور محرومان یکی از ماموریت‌ مهم آستان قدس رضوی است، بنابر این شهرک علم و نوآوری عالم آل محمد در راستای ایجاد شغل برای بانوان طرح کار آفرینی ریحانه را برنامه‌ریزی کرده است که مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی می‌تواند با همکاری با این شهرک نقش مهمی را در تحقق اهداف طرح مذکور ایفا کند.
وی یکی از مزایای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین شهرك علم و نوآوري عالم آل محمد(ع) و مركز بانوان و امور خانواده آستان قدس رضوی را ایجاد شغل برای بانوان بی‌سرپرست دانست و تصریح کرد: تحقق اهداف این تفاهم نامه نیازمند یک برنامه‌ریزی دقیق است که همکاری و هم افزایی این دو مجموعه مقدمه به نتیجه رسیدن رویداد ریحانه است.
سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی در ادامه با اشاره به اینکه اشاعه فرهنگ رضوی و ایجاد الگو برای تمدن رضوی نیازمند تفکرات جدید مبتنی بر علوم اسلامی است، گفت: این مرکز با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهند در زمینه فرصت محوری و معرفی الگوهای موفق، در عرصه کار آفرینی و اشتغال بانوان فعالیت می‌کند.
فاطمه دژبرد با بیان اینکه امروز مدل‌های غربی شاکله بیشتر الگوها هستند، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌های ما باید در عرصه فرهنگ سازی نو و کار آفرینی بانوان با رویکرد خانواده محوری لحاظ شود و با رعایت حریم و حرمت و حفظ نقش مادری و همسری الگوهایی با معیارها و شاخص‌های سبک زندگی ایرانی اسلامی ارائه دهیم.
سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی در تبیین برنامه های راهبری و ستادی این مرکز گفت: این مرکز در تلاش است بر اساس مأموریت راهبری و ستادی خود از تمام ظرفیت های آستان قدس رضوی اعم از فرهنگی و اجتماعی در دو حوزه بانوان و خانواده استفاده کند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود