۱۳۹۸-۰۶-۰۲
به میزبانی دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)؛

سومین دوره طرح «ضیافت اندیشه اساتید هیئات علمی» آغاز شد

سومین دوره طرح «ضیافت اندیشه اساتید هیئات علمی» دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منطقه 9 کشور به میزبانی دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) آغاز شد.

به گزارش پرتال معاونت علمی، سومین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید هیئات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منطقه 9 کشور با هدف ارتقاي مستمر علمي، معرفتي، فرهنگي و مهارتي اساتيد طی 5 روز در مشهد در حال برگزاری است.
جلیل معماریانی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در مراسم افتتاحیه این دوره ضیافت اندیشه اساتید گفت: دانشگاه‌، ضیافت اندیشه است و باید دانشجویان را به میهمانی اندیشه در عرصه‌های مختلف دعوت کرد.
وی با اشاره به محورهای مورد بحث در این کارگاه‌های پنج روزه برای اساتید هیئت علمی خاطرنشان کرد: «اقتصاد مقاومتي و رونق توليد» و «انقلاب اسلامي جهان امروز و افق‌هاي آينده با تأكيد بر بيانيه گام دوم انقلاب» محورهاي مباحث مشخص شده در اين دوره است.
در این کارگاه حجت‌الاسلام و‌المسلمین دكتر ايرواني عضو هيئت علمي دانشگاه علوم اسلامي رضوي بیان کرد: در حاکمیت دینی انتظار می‌رود که نظام‌های مختلف از جمله نظام اقتصادی یک نظام اسلامی باشد.
وی ادامه داد: انتظار اولیه مردم از کشورهایی که هدف و داعیه اسلامی دارند پیاده شدن اقتصاد اسلامی است.
وی با بیان اینکه چارچوب کلی اقتصاد را مکتب اقتصادی می‌گویند، عنوان کرد: مبانی مکتبی از جنس بایدها و نبایدهای کلی است و مکتب اسلام بر مالکیت‌های سه گانه عمومی، خصوصی و دولتی استوار است که این سه در عرض یکدیگر هستند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بخش دیگری از سخنانش به تبیین ساختمان کلی اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: عدالت اقتصادی و آزادی در کادری محدود، ساختمانی کلی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی تشکیل می‌دهد.
حجت‌الاسلام ایروانی خاطرنشان کرد: حقوق اقتصادی مربوط به مسائل حقوقی است و حقوق اقتصادی در اسلام در قالب دانش علم فقه که قوی‌ترین و پرمتن‌ترین علم در بین علوم اسلامی است بحث می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود