۱۳۹۸-۰۵-۲۶
دکتر رجوعی، رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا (ع)

تحصيل رايگان دانش‌آموزان ممتاز در مقطع كارشناسي دانشگاه امام رضا(ع)

رئیس دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) از تحصيل رايگان دانش‌آموزان ممتاز در مقطع كارشناسي اين دانشگاه خبر داد.

مرتضي رجوعي در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز در این خصوص اظهار کرد: دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) در راستاي حمايت از نخبگان و دانش‌آموزان ممتاز مدارس كشور به ويژه ممتازين كم برخوردار، در نظر دارد بخشي از ظرفيت پذيرش ورودي سال 1398 خود در مقطع كارشناسي را به صورت رايگان پذيرش نمايد.
وي با بيان اينكه اين تسهيلات در قالب «بورسيه تحصيلي امام رضا(ع)» به داوطلبان واجد شرايط تعلق خواهد گرفت، گفت: دارا بودن حداقل معدل كتبي ديپلم 18.5 از جمله شرايط اختصاصي متقاضيان براي پذيرش در بورسيه تحصيلي امام رضا(ع) است.
رئیس دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) افزود: دانش آموزان مستعد و كم برخوردار كه تحت پوشش نهادهاي حمايتي كميته امداد، سازمان بهزيستي يا معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوي ميباشند از ظرفيت پذيرش خاص برخوردار هستند.
وی خاطرنشان كرد: علاوه بر معدل كتبي ديپلم، سوابق پژوهشي، كسب مقامهاي قرآني، ورزشي و علمي، در پذيرش متقاضيان مؤثر است و در صورت وجود، لازم است مستندات لازم در زمان ثبت نام اسكن و بارگذاري شود.
به گفته اين مقام مسئول، دانشگاه با توجه به ظرفيت موجود در هر رشته از بين داوطلبان واجد شرايط، تعداد چند برابر ظرفيت را جهت مصاحبه علمي و فرهنگي دعوت خواهد نمود و گزينش نهايي منوط به شركت در مصاحبه و قبولي در آن است.
وي ادامه داد: منظور از بورسيه تحصيلي صرفاً عدم پرداخت شهريه توسط دانشجو اعم از شهريه ثابت و متغير، حداكثر به مدت 8 نيمسال تحصيلي است.
رئيس دانشگاه بين المللي امام رضا(ع) عنوان كرد: ثبت نام اوليه به منزله گزينش نهايي نيست و گزينش نهايي، پس از شركت در مصاحبه حضوري و اعلام پذيرش اوليه از طريق پورتال دانشگاه براي پذيرفته شدگان است. همچنين ضرورت دارد پذيرفته شدگان در زمان انتخاب رشته، كد رشته محل مربوط به اين دانشگاه را انتخاب نمايند.
 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود